خدمات پشتیبانی

یادآوری زمان تعویض فیلتر

با استفاده از بانك اطلاعاتی مشتریان ، دوره های منظم تعویض فیلتر دستگاه ها ، بصورت تلفنی و نیز از طریق ارسال پیام كوتاه ( sms ) به مشتریان یادآوری شده و رهنمودهای لازم در این خصوص توسط كارشناسان شركت تصفیه آب ایران ، به آنها ارایه می شود.

قدرت تامین قطعه و فیلتر

تمامی قطعات یدكی دستگاه‌ها ، به اندازه كافی در انبار ایران تصفیه موجود بوده و در صورت نیاز در اختیار مشتریان قرار می گیرد. لذا هیچ یك از مشتریان نگران كمبود و یا نبود قطعات نخواهند بود.

در همه جای ایران در دسترس

شركت تصفیه آب ایران با دارا بودن بیش از 100 نمایندگی در سرتاسر ایران ارایه خدمات پس از فروش برای محصولات خود را به مدت ده سال تضمین می كند.

ارایه مشاوره فنی رایگان

تمامی هم میهنان میتوانند جهت استفاده از مشاوره كارشناسان فنی جهت خرید محصول مناسب با شركت ایران تصفیه تماس گرفته و یا از طریق سایت شركت تصفیه آب ایران با كارشناسان فروش در ارتباط باشند.

متخصص و با تجربه

محصولات ایران تصفیه، بسته به نوع محصول دارای یک تا سه سال ضمانت می باشند و در طی این مدت در صورت بروز هرگونه اشكال فنی در دستگاه ، شركت به صورت رایگان این اشكالات را رفع كرده و حتی در صورت لزوم اقدام به تعویض كامل محصول خواهد كرد.

تماس تلفنی با تک تک مشتریان

با استفاده از اطلاعات مندرج كارت ضمانت، هر مشتری صاحب پرونده ای در نرم افزار كامپیوتری خدمات پس از فروش شركت ایران تصفیه خواهد شد. كلیه سوابق مشتریان اعم از : شكایات ، انتقادات، پیشنهادات ، سرویسهای ارایه شده به مشتری ، تعویض فیلترهای انجام شده و …. در این پرونده ها محفوظ بوده و قابل رسیدگی است.

سه سال گارانتی بدون قیدو شرط

یكایك مشتریان ایران تصفیه ، به محض پیوستن به خانواده تصفیه آب ایران، پس از خریداری دستگاه ، كارت ضمانتی را دریافت می كنند . این كارت كه حاوی مشخصات مشتری است توسط نماینده فروش به دفتر مركزی شركت در تهران ارسال می شود.

حمل و نصب رایگان

كلیه دستگاههای تصفیه آب ایران مشمول نصب رایگان می شوند. هر مشتری پس از خریداری دستگاه می تواند با دفتر مركزی شركت در قم و یا در صورتی كه ساكن شهرستان است با نمایندگان مجاز در شهرستان تماس گرفته و هماهنگی لازم جهت نصب دستگاه را انجام دهد.